Historia

2018

Maxcom został autoryzowanym dystrybutorem smartfonów Meizu w Polsce.

Maxcom został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD.

2017

Oferta publiczna i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rozpoczęcie współpracy z siecią Electro World w Czechach oraz z operatorem telekomunikacyjnym Telenor w Bułgarii.

Podpisanie umów z sieciami handlowymi ABA Service i Punto SRL we Włoszech oraz z sieciami Auchan, Carrefour i sklepem internetowym eMAG w Rumunii.

2016

W styczniu Maxcom rozpoczął współpracę z T-Mobile Polska. W tym samym roku Spółka nawiązała współpracę z Orange Romania, T-Mobile Słowacja i operatorem O2 oraz została członkiem Global Certification Forum oraz Bluetooth SIG.

2015

Maxcom wprowadził na rynek pierwszy smartfon (linia smart) i pierwszy niezatapialny telefon komórkowy (linia strong). W 2015 r. liczba sprzedanych telefonów przekroczyła 1 milion.

2014

W sprzedaży pojawiły się pierwsze smartfony z linii strong oraz akcesoria marki Celly (m.in. ładowarki, słuchawki, przewody USB, powerbanki). W tym samym roku Maxcom po raz pierwszy otrzymał wyróżnienie „Diament Forbesa” i rozpoczął sprzedaż we Francji i krajach Beneluxu.

2013

Rozpoczęcie współpracy z operatorami GSM – Polkomtel Polska, Orange Polska, Orange Słowacja.

2012

Spółka rozpoczęła współpracę z dystrybutorami IT i operatorami GSM oraz wprowadziła swoje produkty na rynek słowacki i fiński – zmieniła formę działalności ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną.

2011

Firma poszerzyła ofertę o dedykowany osobom starszym telefon z opaską SOS.

2010

Pierwszy klasyczny telefon komórkowy (rozpoczęcie linii classic) w tym obsługujący dwie karty SIM.

2008

W sprzedaży pojawił się telefon komórkowy dedykowany seniorom – urządzenie łączyło klasyczną klawiaturę z dużymi przyciskami i powiększonymi znakami na wyświetlaczu.

2007

Do asortymentu dodano elektroniczne nianie i nawigacje stacjonarne.

2006

Do portfolio Maxcomu dołączyły telefony stacjonarne dla seniorów a Spółka po raz pierwszy otrzymała wyróżnienie „Gazela Biznesu”.

2002-2006

W ofercie firmy pojawiły się kolejne modele bezprzewodowych i przewodowych telefonów stacjonarnych oraz urządzenia telekomunikacyjne (m.in. radiotelefony PMR i telefony internetowe).

2001

Założenie spółki przez Arkadiusza Wilusza i Andrzeja Wilusza.

Wprowadzenie do oferty pierwszych modeli telefonów stacjonarnych marki Maxcom.