Pomimo niepewnych warunków geopolitycznych oraz dynamicznych różnic w kursach walut, Grupa Kapitałowa Maxcom osiągnęła w pierwszym półroczu 2022 r. 17,11 % wzrost sprzedaży, a spółka Maxcom 17,34 %, w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r. Gama produktowa Maxcom została wzbogacona o nowe linie produktowe jak dekodery DVB-T2, urządzenia Smart Home, laptopy czy innowacyjne systemy montażowe dla fotowoltaiki.

Zakłócenia w łańcuchach dostaw, lockdowny w Chinach oraz rosyjska agresja w Ukrainie znacząco podniosły ceny usług i komponentów, które wykorzystywane są w produkcji elektroniki użytkowej. Wzrosły również ceny transportu oraz wynagrodzenia pracowników związane z rozwojem firmy. Wszystko to sprawiło, że koszty działalności operacyjnej Maxcom w pierwszym półroczu 2022 r. były o 26,84 % wyższe w stosunku do kosztów analogicznego okresu w 2021 r. Mimo tego w pierwszym półroczu 2022 r. Maxcom SA odnotował 17,38 % wzrostu przychodów osiągając sprzedaż na poziomie 55 413 tys. zł oraz 71926 tys. zł w całej grupie. Na taki wynik wpływ miało poszerzenie portfolio produktowego, pozyskanie nowych partnerów biznesowych za granicą, utrzymanie łańcucha dostaw oraz utrzymywanie stabilnych stanów magazynowych. Odnotowany przez Grupę Kapitałową Maxcom spadek marży wynikał przed wszystkim  ze wzrostu kursu dolara (USD) będącego walutą zakupową produktów Maxcom w stosunku do kursu euro (EUR) i złotówki (PLN), w których wyceniana jest znakomita większość sprzedaży Maxcom. Ceny u kluczowych odbiorców polskich i zagranicznych zakontraktowane są często na dwa kwartały do przodu, a różnice w  kursach walut na przestrzeni 6 miesięcy sięgnęły 9%.

Zarząd Spółki Maxcom przewiduje znaczący wzrost przychodów Grupy w kolejnych kwartałach. Marka utrzymuje pozycję dominującego dostawcy urządzeń dla krajowych operatorów komórkowych, w kategoriach telefonów klasycznych oraz wzmocnionych. Dodatkowo systematycznie rośnie sprzedaż tego typu produktów na rynkach zagranicznych – marka obecna jest już w przeszło 20 krajach, głównie europejskich.

Maxcom stale rozwija swoje portfolio produktowe, aby stawało się coraz bardziej konkurencyjne oraz dopasowane do zróżnicowanych potrzeb konsumentów. Nowy asortyment dotyczy nie tylko marki własnej, ale również współpracujących z firmą znanych brandów jak Lenovo czy amerykański JLab. Linie Maxcom wpisują się w trend elektromobilności (jak np. hulajnogi elektryczne czy napędy elektryczne Rubbee X), kanony mody (np. smartwatche biżuteryjne i współpraca z marką ANIA KRUK), przyszłościowy kierunek szeroko rozumianego inteligentnego domu (roboty sprzątające czy urządzenia Smart Home) oraz umożliwiają seniorom odnalezienie się w świecie nowych technologii (np. klasyczne telefony z funkcją WhatsApp). Spółka rozwija też ofertę rozwiązań związanych z systemami energii odnawialnej, która opiera się na hurtowej sprzedaży komponentów fotowoltaicznych. Nowością w portfolio Maxcom są również laptopy oraz dekodery DVB-T2, stanowiące odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Maxcom znalazł się w międzynarodowym gronie doskonale zarządzanych firm otrzymując prestiżową nagrodę Best Managed Companies. Bogate portfolio spółki oraz obecność na rynkach zagranicznych doceniła Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach na swoje 25-lecie, przyznając Spółce wyróżnienie w kategorii Debiut i Ekspansja Rynkowa.