4000 posadzonych dębów przez kilkudziesięciu pracowników to efekt tegorocznej akcji zorganizowanej przez Maxcom. Zielonej zabawie towarzyszyła, od lat dobrze znana postawa proekologiczna firmy. Młody las dębowy w ciągu całego cyklu życia zredukuje około 3000 ton dwutlenku węgla.

Tego rodzaju akcje mają na celu podkreślenie, jak ważne na co dzień jest dbanie o nasze otoczenie, szczególnie w czasach szybko postępujących zmian klimatycznych. Maxcom promuje wśród pracowników postawy służące ochronie środowiska i podejmuje najróżniejsze inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój.

Ochrona środowiska to jeden z filarów strategii rozwoju Maxcom na najbliższe lata. – „Wierzymy, że nasza firma stanie się motorem dobrych zmian dla klientów. A oni z kolei oczekują, że marka, która cieszy się ich zaufaniem, zapewni im nie tylko najwyższej klasy produkty, ale także przyczyni się do rozwiązywania stojących przed światem problemów i wyzwań, takich jak dbanie o przyszłość naszej planety.” – podkreśla Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom. Sadzenie drzew to nie pierwsza już inicjatywa spółki dla polepszania środowiska oraz dla redukcji śladu węglowego. Od lat Maxcom dąży do zrównoważonej ochrony środowiska. Dlatego firma przestrzega segregacji śmieci i nie używa foli do opakowań swoich produktów .Spółka stopniowo wdraża  ekologiczne opakowania na swoje produkty by nadawały  się do recyklingu  i wykorzystuje te z papieru z recyklingu. Energia, wykorzystywana przez firmę pochodzi z instalacji fotowoltaicznej. Tego rodzaju instalacje ma w swojej ofercie spółka Maxcom Eco Energy. Oddzielne usługi fotowoltaiczne są skierowane dla biznesu, developerów i rolników. Moduły fotowoltaiczne, montowane są na większości dachów lub na płaskiej powierzchni np. parkingu. Fotowoltaika to obecnie ważny krok w stronę oszczędności na rachunkach za prąd oraz ochrony środowiska. Energia pozyskana ze słońca zastępuje lub znacznie ogranicza wykorzystanie innych źródeł energii, które degradują naszą planetę.

– „Jestem pewien, że postawa proekologiczna we współczesnym świecie powinna być świadomym obowiązkiem, który przyniesie nieocenione efekty dla przyszłych pokoleń”- dodaje prezes Maxcom.

Globalne ocieplenie postępuje coraz szybciej, dlatego sadzenie drzew w celu ratowania planety jest doskonałym rozwiązaniem. Gdy drzewo rośnie, wychwytuje dwutlenek węgla (CO²) i magazynuje go. Jeśli drzew byłoby wystarczająco dużo, teoretycznie mogłyby one pochłonąć znaczną część CO² emitowanego do atmosfery. Wiadomo też, że drzewa w procesie fotosyntezy produkują tlen, a w upalne dni dają cień, obniżając tym samym temperaturę otoczenia. Z kolei zimą zabezpieczają od wiatru i mrozu, pozwalając tym samym zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Drzewa regulują obieg wody w przyrodzie, co łagodzi skutki suszy i zmniejsza zagrożenie powodziami oraz dają schronienie zwierzętom.

Im więcej firm zaangażuje się w zrównoważony rozwój i inicjatywy z zakresu ochrony środowiska, tym lepsze efekty będzie można osiągnąć.