Maxcom na targach branży solarnej w Monachium

W maju 2022 roku projektanci, producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i deweloperzy z całego świata spotkali się, by wymienić doświadczenia i omówić najnowsze trendy branży fotowoltaicznej. Swoją obecność zaznaczył także Maxcom. Firma zaprezentowała rewolucyjne systemy montażowe i wachlarz wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych.

Intersolar Europe to wiodące na świecie targi branży solarnej, które co roku odbywają się w centrum wystawienniczym Messe München w Monachium. W dniach 11-13 maja 2022 roku wystawcy oraz prelegenci konferencji stworzyli swego rodzaju centrum innowacji skoncentrowane wokół zagadnień fotowoltaicznych, solarno-termicznych, jak i infrastrukturalnych.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, ale skupienie uwagi na przemyśle fotowoltaicznym nikogo już nie dziwi. Energia słoneczna ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów klimatycznych, jest więc przyjazna dla środowiska i oczywiście opłacalna.

Odpowiedzią polskiej firmy Maxcom na rosnące zapotrzebowanie w zakresie odnawialnych źródeł energii było stworzenie hurtowni komponentów fotowoltaicznych. Nie mogło jej więc zabraknąć w Monachium. Maxcom zaprezentował rewolucyjne, opatentowane systemy montażowe paneli fotowoltaicznych Gram-Box. To wyjątkowo wytrzymałe zbiorniki balastowe wykonane z tworzywa sztucznego. Ciężar 4-kg umożliwia bezproblemowy transport, a ergonomiczny kształt gwarantuje brak uszkodzeń dachu. System pozwala też na skrócenie czasu montażu aż o 80%! Gram-Box nadaje się do wszechstronnego zastosowania – niezależnie od specyfikacji panelu i rodzaju instalacji. Na stoisku firmy można było również zobaczyć moduły fotowoltaiczne renomowanej marki Isola. Maxcom jest jej oficjalnym dystrybutorem na Europę. Isolę wyróżnia jakość i wysoka wydajność, przy 25-letniej gwarancji na moc wyjściową. Znaczenie ma również forma – moduły Isola to niezaprzeczalna ozdoba każdego domu.

Systemy montażowe Gram-Box i moduły Isola są tylko przykładami rozwiązań jakie można było zobaczyć odwiedzając monachijskie stoisko Maxcom.