Informacja prasowa                                                                                                  Tychy, 06.04.2020 r.

 

 

Informacja prasowa                                                                                                                          Tychy, 06.04.2020 r.

 

Maxcom rozpoczął import maseczek ochronnych do Polski i planuje wprowadzenie innych środków ochrony osobistej z Chin

 

Maxcom, notowany na GPW wiodący europejski dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, podjął decyzję o współpracy z chińskimi partnerami w zakresie produkcji maseczek ochronnych i innych środkow ochrony osobistej .

Obserwując niełatwą sytuację epidemiologiczną w Polsce i w naszym regionie na Śląsku, podjęliśmy niezwłoczną decyzję o wsparciu polskiej służby zdrowia i osób indywidualnych poprzez import środków ochrony osobistej, na początku maseczek ochronnych. Chińska spółka Maxcom International szybko i efektywnie osiągnęła porozumienie z lokalnymi producentami. Dzięki naszym kanałom dystrybucji, już otrzymaliśmy pierwszą partię maseczek, które wkrótce znajdą się na polskim rynku. Będziemy prowadzić import tak długo, jak będzie to konieczne  mówi Andrzej Wilusz, Wiceprezes Zarządu Maxcom S.A.                                            

Produkty przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa COVID-19 będą oferowane w Polsce jednostkom służby zdrowia oraz odbiorcom hurtowym i klientom indywidualnym. Spółka od kilkunastu lat produkuje urządzenia telekomunikacyjne w Chinach i chce wykorzystać nabyte doświadczenia, kapitały relacji oraz wypracowane kanały dystrybucyjne. 

Mimo ogromnego wzrostu cen frachtu lotniczego i wydłużonych terminow dostaw z Chin, wszystkie importowane produkty  ochrony osbistej będą sprzedawane w preferencyjnych cenach. Spółka będzie starać się utrzymywać możliwie  najnizsze ceny sprzedaży dla swych odbiorcow, aby cena dla użytkownika była jak najbardziej przystępna.

Maxcom prowadzi także inne inicjatywy ukierunkowane na pomoc służbie zdrowia i mieszkańcom w walce z epidemią. Spółka przekazała nieodpłatnie na użytek jednoimiennego, zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach sprzęt telekomunikacyjny: krótkofalówki Maxcom PMR WT360. Ponadto firma uczestniczy w akcji #ZadzwońDoSeniora poprzez oferowanie Klientom darmowej dostawy telefonów zamawianych poprzez stronę internetową.

W celu zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa  personelu medycznego w miarę otrzymywania kolejnych dostaw maseczek ochronnych, Maxcom będzie przekazywał część maseczek nieodpłatnie dla placówek ochrony zdrowia.

Chcemy każdego dnia kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, co owocuje także innymi inicjatywami ku walce z epidemią. Tyskiemu szpitalowi zakaźnemu przekazaliśmy nasze urządzenia telekomunikacyjne, prowadzimy także akcję #ZadzwońDoSeniora, wspieraną przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jednocześnie mamy nadzieję na jak najszybsze wygaszenie powstałej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie dodaje Andrzej Wilusz. 

 

Pobierz: Treść komunikatu

Kontakt dla mediów i inwestorów:

Marcin Grzejszczak

InnerValue Investor Relations

m.grzejszczak@innervalue.pl

+48  516 091 124