Informacja prasowa                                                                                                  Tychy, 27.02.2020 r.

 

Szanowni Państwo,

 

W związku za zaistniałą sytuacją związaną z rozpowszechnianiem się wirusa COVID-19, przekazujemy informacje na temat statusu współpracy z chińskimi kooperantami spółki Maxcom.

Model biznesowy Spółki opiera się na prowadzeniu kompleksowych prac R&D w Polsce. Produkcja telefonów jest realizowana w Chinach poprzez zdywersyfikowaną sieć partnerów.

Zarząd Spółki oświadcza, iż nie odbiera sygnałów w zakresie potencjalnych opóźnień realizowanych projektów (dotyczących produkcji, jak i dostaw produktów do Polski). Spółka jest w stałym kontakcie z partnerami chińskimi i w trybie bieżącym monitoruje sytuację.

W najbliższej przyszłości nie widzimy jakichkolwiek zagrożeń dla działalności Maxcom w związku z rozpowszechnianiem się wirusa COVID-19. Dodatkowym zabezpieczeniem realizacji zakładanych działań biznesowych są wysokie stany magazynowe.

W razie ewentualnych zmian aktualnej sytuacji, będziemy podejmować stosowne działania biznesowe. Jednocześnie w przypadku zaistnienia przesłanek mających wpływ na wyniki finansowe bądź pozycje bilansowe, Spółka będzie komunikować powstałe czynniki zgodnie z obowiązującą sprawozdawczością giełdową i przepisami prawa.

 

Z poważaniem

Wiceprezes Zarządu

Andrzej Wilusz

Pobierz: Oswiadczenie_maxcom_koronawirus 

Kontakt dla mediów i inwestorów:

Marcin Grzejszczak

InnerValue Investor Relations

m.grzejszczak@innervalue.pl

+48  516 091 124