Komunikat prasowy

 Tychy, 24 maj 2019 r.

 Maxcom obejmie udziały producenta nowatorskich, elektrycznych napędów do rowerów

 Maxcom zawarł umowę inwestycyjną dzięki której obejmie 80 udziałów w litewskiej firmie Rubbee zajmującej się rozwojem i produkcją elektrycznych napędów do rowerów. Wartość transakcji, wyniosła 280 tys. euro. Udziały będą stanowić 20,15 proc. w podwyższonym kapitale.

– Produkcja napędów ruszy w ciągu najbliższych tygodni, by jesienią czyli jeszcze przed końcem sezonu zdążyć uruchomić sprzedaż. Elektryczne napędy do rowerów doskonale wpisują się w naszą strukturę sprzedaży i będą doskonałym uzupełnieniem asortymentu Maxcom. Napęd Rubbee można podłączyć do praktycznie każdego tradycyjnego roweru zmieniając go w pojazd elektryczny. W naszej ocenie to bardzo perspektywiczny produkt – informuje Arkadiusz Wilusz, Prezes Maxcom.

 Sprzedaż rowerów elektrycznych w Europie rośnie co roku o około 20%, dlatego Maxcom zamierza zająć pozycję na tym rynku w jego początkowej fazie rozwoju. Napędy do rowerów wpisują się również w trend proekologiczny oraz poprawę jakości powietrza, ponieważ dzięki elektrycznym napędom do rowerów coraz więcej osób będzie w codziennych dojazdach wybierać rower zamiast samochodu.

Maxcom obejmie 80  nowo utworzonych udziałów Rubbee w zamian za 280 tys. euro, które przeznaczone będą na badania, rozwój, montaż i produkcję elektrycznych napędów do rowerów.

W związku z inwestycją w Rubbee, Maxcom nawiązał współpracę z akceleratorem technologicznym Aktywator Innowacji będącym inwestorem pierwszej rundy finansowania Rubbee. Akcelerator wsparł Rubbee w przejściu z fazy prototypu do fazy produkcyjnej. Aktywator Innowacji posiada w swoim portfelu inwestycyjnym inne projekty technologiczne i jest jednocześnie większościowym udziałowcem funduszu inwestycyjnego Human Alfa. Human Alfa to fundusz z celowym budżetem inwestycyjnym w wysokości 21 mln zł złotych w obiecujące spółki technologiczne. Nowi wspólnicy pozostają otwarci na ewentualne przyszłe synergie biznesowe.

Zakup udziałów w litewskiej firmie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. Po pierwsze zwrot z inwestycji nie potrwa dłużej niż 2-3 lata. Po drugie, tak jak preferujemy, pozostajemy inwestorem mniejszościowym z istotnym wpływem i kontrolą oraz doradztwem dla zarządzających spółką. Nasze doświadczenie pokazuje, że takie podejście daje najlepsze efekty i w pełni umożliwia wykorzystanie efektu synergii dla obu stron mówi Arkadiusz Wilusz.

Litewska transakcja to kolejna inwestycja  Maxcom w ostatnim czasie. W maju 2018 r. Maxcom został wspólnikiem spółki Comtel, dystrybutora na Polskę marek LAUSON, TREVI, G3Ferrari i Girmi, co poszerzyło asortyment giełdowej spółki o nowe kategorie elektroniki użytkowej.

***

O Maxcom:

Maxcom to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo. Posiada 18-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych: m.in. telefonów komórkowych, telefonów stacjonarnych oraz smartfonów.

Maxcom jest też właścicielem marek Maxton, pod którą sprzedaje głośniki bezprzewodowe, FitGo oraz ACC+. FitGo to marka obejmująca zegarki multimedialne (smartwatche), opaski fitness (smartbandy) oraz hulajnogi elektryczne. Produkty z logo ACC+, to akcesoria do smartfonów.

W połowie maja 2018 r. Maxcom został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD oraz Telecom. Maxcom jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży.

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Wójcik

TAILORS Group

tel.: 509 561 774

mail: ewelina@tailorsgroup.pl