Tychy, 25.02.2019

Informacja prasowa

 

Maxcom prezentuje flagowe modele na targach MWC w Barcelonie

 

Maxcom, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie, prezentuje nowości podczas największej na świecie imprezy branży technologii mobilnych – Mobile World Congress 2019 r. w Barcelonie.

– Targi Mobile World Congress w Barcelonie to dla Maxcom wydarzenie, którego nie można pominąć, dlatego na stałe wpisane jest w kalendarzu firmy. Podczas trwających targów, oprócz flagowych produktów, przedstawiamy innowacyjne rozwiązania dla branży telekomunikacji takie jak smartfon dla seniora MS459 Harmony, czy połączenie telefonu klasycznego z funkcjami smartfona – model Maxcom MK241 – mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Maxcom. – Targi to również możliwość osobistego spotkania z ekspertami Maxcom, prezentującymi najnowsze produkty. – dodaje Prezes.

MWC trwają od 25 do 28 lutego. Na piętrowym stoisku Maxcom numer CS90 (Congress Square), odwiedzający mogą przetestować:

  • Smartfon MS459 Harmony łączący prostotę z nowoczesnością. Posiada on nowatorską opcję „zdalny dostęp”. Czyli możliwość dostępu do smartfona z komputera lub innego urządzenia w dowolnym czasie i miejscu, czy udoskonalony przycisk Assistance, dzięki czemu telefon nie tylko zadzwoni na wybrany numer, ale wyśle również wiadomość SMS, a także dokładną lokalizację GPS. Smartfon zdobył ostatnio nagrodę w kategorii „Telefon Roku 2018” w plebiscycie Mobility Trends.
  • Future Phone 4G z systemem KaiOS. Jest to klasyczny telefon 4G z funkcjami smartfona obsługiwanymi przez system z dedykowanymi aplikacjami (Facebook, Google Maps i inne) i szybki VoLTE internet i VoWiFi.
  • Telefony Strong, wodoodporne i wzmocnione, zaprojektowane z myślą o osobach pracujących w trudnych warunkach. W tym zupełnie nowy, wytrzymały smartfon: MS571 – smukła konstrukcja o dużej wytrzymałości, dwa aparaty, fingerprint, I NFC+.
  • Telefony Comfort dla seniorów, w tym modele z przyciskami „assistance”. Wygodne i ekonomiczne z klapką, oraz telefony stacjonarne z łącznością komórkową. W szczególności warty zobaczenia oraz przetestowania jest model MM751, który łączy nowoczesny design z szeroką gamą opcji pomocnych dla seniorów.
  • Telefony Classic, które charakteryzują się wysoką niezawodnością, łatwością w obsłudze oraz długim czasem pracy baterii. Flagowy model MM330 sprawia, że komunikacja jest łatwa i wygodna jak nigdy dotąd.
  • Akcesoria sportowe FitGo oraz wodoodporne głośniki bluetooth Maxton. W tym nowy, wielozadaniowy smartwatch FW15, który oprócz designerskiego wyglądu, posiada dotykowy wyświetlacz oraz mnóstwo przydatnych funkcji takich jak krokomierz, mierzenie tętna oraz pomiar spalonych kalorii. Posiada także możliwość podłączenia do aplikacji sportowej i odbierania połączeń.

 

– Jak co roku obserwujemy duże zainteresowanie nowościami Maxcom. Targi to ponad sto tysięcy odwiedzających z całego Świata i możliwość nawiązania kontaktów handlowych, które w perspektywie długofalowej przynoszą namacalne korzyści – mówi Arkadiusz Wilusz. – Maxcom swoje produkty sprzedaje już w ponad 30 krajach na całym Świecie i wciąż umacnia swoją pozycję zarówno w Polsce jak i na zagranicznych rynkach – dodaje Prezes Arkadiusz Wilusz.

 

***

 

 O Maxcom:

Maxcom posiada ponad 18-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek telefonów komórkowych, stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in. krótkofalówek.

Grupa intensywnie rozwija brandy Maxton oraz FitGo. Pod pierwszym sprzedaje głośniki bezprzewodowe wyróżniające się pod względem jakości dźwięku, designu oraz użyteczności. FitGo to z kolei produkty dla osób aktywnych: opaski sportowe (smartband), zegarki multimedialne (smartwatch) oraz hulajnogi elektryczne.

Maxcom, jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w ponad 30 krajach na całym Świecie, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży.

Maxcom w połowie maja 2018 roku został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD. Maxcom kupił od dotychczasowych udziałowców 16 udziałów Comtel Sp. z o.o. stanowiących 32 proc. kapitału i 32 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników, przystąpił również, w charakterze komandytariusza, do Comtel Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. i ma prawo do udziału w zyskach na poziomie 30 proc.

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Wójcik

TAILORS Group

tel.: 509 561 774

mail: ewelina@tailorsgroup.pl

 

Jakub Rutkowski

TAILORS Group

tel.: 603 334 068

mail: jrutkowski@tailorsgroup.pl