Tychy, 21.02.2019

Informacja prasowa

 

Maxcom nagrodzony statuetkami „Złoty Bell”

 Smartfon Maxcom MS459 Harmony został wybrany najlepszym telefonem roku 2018 – tak zadecydowali konsumenci biorący udział w plebiscycie Mobility Trends. Kapituła plebiscytu doceniła także strategię Maxcom, w tym ogromne znaczenie jakie miało wprowadzenie z sukcesem na polski rynek marki Meizu, za co Maxcom został uznany „Najlepszą polską firmą roku 2018”.

 -Tytuł „Najlepsza polska firma 2018 roku” oraz „ Złoty Bell” za najlepszy telefon roku 2018 traktujemy jako dowód uznania dla naszych wyborów i starań. Podążamy za najnowszymi trendami i precyzyjnie dopasowujemy produkty do potrzeb naszych klientów. Tak jest również w przypadku smartfona Maxcom MS459 Harmony czyli „Smartfona dla każdego”, będącego odpowiedzią na rynkową lukę jaką zaobserwowaliśmy między klasycznymi telefonami komórkowymi i smartfonami. Nagroda cieszy tym bardziej, że została przyznana przez internautów – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom.

Smartfon Maxcom MS459 Harmony, kierowany jest głównie do osób dojrzałych, które mają trudności z obsługą tradycyjnego smartfona. Model ten posiada między innymi funkcję pozwalającą na zdalny dostęp do telefonu oraz uproszczony interfejs przyjazny dla użytkownika.

Od połowy 2018 roku Maxcom, jest wyłącznym i oficjalnym dystrybutorem smartfonów marki Meizu w Polsce. Obecnie smartfony Meizu są już dostępne na półkach wszystkich wielkopowierzchniowych sklepów z elektroniką oraz u operatorów Orange i Play. Pod koniec roku do sprzedaży trafił m.in. flagowy i najbardziej wyczekiwany smartfon Meizu, model 16th. Ponadto dostępne są również modele ze średniej półki M6T, X8, 16X, M8 oraz budżetowy M8c.

– Smartfony Meizu, zgodnie z naszymi przewidywaniami cieszą się dużym zainteresowaniem. Wciąż poszerzamy ofertę dla naszych klientów i już w kwietniu do polskiej dystrybucji trafią kolejne premierowe modele Meizu – zapewnia Arkadiusz Wilusz.

Przypomnijmy, że tegoroczne nagrody „Złoty Bell” to nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla Spółki. W 2018 roku Maxcom otrzymał „Złotego Bella” za zegarek sportowy FitGo FW17 w kategorii „Technologia Healthcare Roku 2017”, a w 2017 nagrodę otrzymał wzmocniony telefon Maxcom MM916 w kategorii „Produkt Specjalny Roku 2016”.

Gala Mobility Trends to największe wydarzenie w branży mobilnych technologii,  organizowane od 2010 roku przez MIT MEDIA Group, wydawcę magazynu Mobility, Mobilitynews.pl i Technikalia.tv. Nagrody za 2018 rok zostały przyznane w 25 kategoriach, 19 w kategoriach konsumenckich i 6 od Kapituły.

***

O Maxcom:

 Maxcom posiada ponad 18-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek telefonów komórkowych, stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in. krótkofalówek.

Grupa intensywnie rozwija brandy Maxton oraz FitGo. Pod pierwszym sprzedaje głośniki bezprzewodowe wyróżniające się pod względem jakości dźwięku, designu oraz użyteczności. FitGo to z kolei produkty dla osób aktywnych: opaski sportowe (smartband), zegarki multimedialne (smartwatch) oraz hulajnogi elektryczne.

Maxcom, jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w ponad 30 krajach na całym Świecie, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży.

 Maxcom w połowie maja 2018 roku został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD. Maxcom kupił od dotychczasowych udziałowców 16 udziałów Comtel Sp. z o.o. stanowiących 32 proc. kapitału i 32 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników, przystąpił również, w charakterze komandytariusza, do Comtel Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. i ma prawo do udziału w zyskach na poziomie 30 proc.

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Wójcik

TAILORS Group

tel.: 509 561 774

mail: ewelina@tailorsgroup.pl

 

Jakub Rutkowski

TAILORS Group

tel.: 603 334 068

mail: jrutkowski@tailorsgroup.pl