Tychy, 07.01.2019

Informacja prasowa

 

 

 

Maxcom wprowadza rewolucyjny, uproszczony smartfon

 

Maxcom, jeden z czołowych producentów telefonów komórkowych w Europie rozpoczął sprzedaż uproszczonego „Smartfona dla Wszystkich” czyli MAXCOM MS459 HARMONY. Telefon znajduje się już w ofercie Play.

MAXCOM MS459 HARMONY, czyli „Smartfon dla Wszystkich”, to odpowiedź na rynkową lukę jaką zaobserwowaliśmy między klasycznymi telefonami komórkowymi i smartfonami.   Stworzyliśmy rewolucyjne i unikatowe urządzenie zarówno pod względem atrakcyjnej ceny jak i innowacyjnej funkcjonalności mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu Maxcom MAXCOM MS459 HARMONY tworzy nową kategorię smartfona w naszym kraju. dodaje Prezes.

Smartfon, kierowany jest głównie do osób dojrzałych, które mają trudności z obsługą tradycyjnego smartfona. MAXCOM MS459 HARMONY posiada funkcje i możliwości charakterystyczne dla innych smartfonów, ale dzięki uproszczonemu interfejsowi jest bardziej przyjazny dla użytkowników.

Najbardziej charakterystyczną cechą MAXCOM MS459 HARMONY jest unikalny na rynku, zdalny dostęp do funkcji telefonu z komputera lub innego urządzenia w dowolnym czasie i miejscu poprzez dedykowany panel zdalnej kontroli dostępny pod adresem remote.maxcom.pl. Smartfon posiada intuicyjne oprogramowanie, które nie sprawia problemów również osobom ze słabszym wzrokiem, gorszym słuchem czy nienajlepszą motoryką palców. Model wyposażony jest w wielofunkcyjny przycisk Pomocy(Assistance), który w razie wypadku wysyła wiadomości alarmowe wraz z lokalizacją GPS lub dzwoni pod wskazany numer.

 

– Oczekujemy, że Maxcom MS459 począwszy od pierwszego kwartału 2019 r. stanie się istotnym produktem w naszym portfolio. Model już cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w kraju jak i za granicą. Jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży otrzymaliśmy zamówienia na kilkanaście tys. sztuk tego urządzenia. Liczymy, że już w tym roku nowy produkt przyczyni się do zwiększenia zysków Maxcom – zapewnia Arkadiusz Wilusz.

Maxcom MS459 HARMONY znajduje się już w ofercie operatora Play , a z pozostałymi operatorami trwają zaawansowane rozmowy i prace kastomizacyjne. Jest wprowadzany również na półki wszystkich wielkopowierzchniowych sieci z elektroniką.

Cena smartfona Maxcom MS459 HARMONY w sprzedaży detalicznej wynosi 699 zł.

 

***

 

 O Maxcom:

Maxcom posiada ponad 17-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek telefonów komórkowych, stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in. krótkofalówek oraz nawigacji satelitarnych.

Grupa intensywnie rozwija brandy Maxton oraz FitGo. Pod pierwszym sprzedaje głośniki bezprzewodowe wyróżniające się pod względem jakości dźwięku, designu oraz użyteczności. FitGo to z kolei produkty dla osób aktywnych: opaski sportowe (smartband), zegarki multimedialne (smartwatch) oraz hulajnogi elektryczne.

Maxcom, jest również wyłącznym dystrybutorem smartfonów nowej technologii Meizu w Polsce.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w 23 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów
i agentów sprzedaży.

Maxcom w połowie maja został wspólnikiem w Grupie Comtel działającej w branży RTV i AGD. Maxcom kupił od dotychczasowych udziałowców 16 udziałów Comtel Sp. z o.o. stanowiących

32 proc. kapitału i 32 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników, przystąpił również, w charakterze komandytariusza, do Comtel Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. i ma prawo do udziału w zyskach na poziomie 30 proc.

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Wójcik

TAILORS Group

tel.: 509 561 774

mail: ewelina@tailorsgroup.pl

 

Jakub Rutkowski

TAILORS Group

tel.: 603 334 068

mail: jrutkowski@tailorsgroup.pl