Tychy, 04.09.2017 r.

 

 

Maxcom na targach IFA w Berlinie

 

Maxcom, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie, bierze udział w jednych z największych targach nowych technologii i elektroniki użytkowej.

W dniach 1-6 września br. w stolicy Niemiec odbywają się jedne z największych i posiadających najdłuższą historię targów elektroniki użytkowej – IFA czyli Internationale Funkausstellung. Podczas targów wystawcy z całego świata mają okazje zaprezentować swoje produkty i najnowsze rozwiązania.

Wśród wystawców znajduje się spółka Maxcom, która zaprezentuje swoje najnowsze telefony komórkowe. Na stoisku polskiego producenta można zobaczyć m.in. Maxcom Classic MM330 3G – klasyczny telefon biznesowy łączący w sobie nowoczesne technologie i elegancki design z największym w swej klasie wyświetlaczem 3.2 cala i kamerą 5 MPX. Maxcom Strong MM920 – kolejny model w rodzinie Strong. Odporny na wodę, kurz i błoto – idealny do zadań specjalnych. Spółka również prezentuje dwa najnowsze telefony z serii Smart. Maxcom Smart MS553 LTE – wydajny smartfon w 5,5” obudowie z czytnikiem linii papilarnych oraz Maxcom Smart MS459 LTE – smartfon z fizycznymi klawiszami w obudowie dedykowany seniorom.

– To już nasze kolejne wystąpienie na targach IFA w Berlinie. Udział w tej imprezie, to już dla nas tradycja. Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Jako wystawca mamy okazje zaprezentować się potencjalnym klientom – przedstawicielom operatorów telekomunikacyjnych i sieci handlowych – mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu Maxcom – Podczas targów mamy zaplanowane spotkania z kluczowymi kontrahentami reprezentującymi najważniejszych i największych operatorów telekomunikacyjnych oraz sieci handlowe. – dodaje.  

IFA to targi użytkowego sprzętu elektronicznego, organizowane cyklicznie od 1926 roku. W roku 1995 na targach zaczęła się nowa era – Międzynarodowa Wystawa Radiowa przekształciła się w prawdziwe targi multimedialne. Wydarzenie to oferuje obszerny przegląd rynku międzynarodowego i przyciąga uwagę turystów z ponad 100 krajów. Targi IFA potwierdzają swoją rolę jako główna wizytówka światowego przemysłu technologicznego. W tym roku na 159 000 metrów kwadratowych będzie można spotkać się aż z 1805 wystawcami.

Maxcom nie poprzestaje na Europie. Już za miesiąc spółka będzie prezentowała swoje produkty telekomunikacyjne na największych bliskowschodnich targach GITEX w Dubaju – skupiających kontrahentów nie tylko z bliskiego wschodu i Afryki.

 

O Grupie
Maxcom posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych. Jest jednym z kluczowych graczy w Europie w sprzedaży klasycznych telefonów komórkowych, w szczególności dla seniorów oraz dedykowanych osobom, które uprawiają sporty ekstremalne lub pracują w ciężkich warunkach. Grupa działa pod dwiema markami Maxcom oraz budżetowej Maxton.
Grupa realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w ponad 20 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży. Dzięki własnemu działowi badań i rozwoju Maxcom jest w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów i wprowadzać na rynek nowe modele telefonów.

 

***

Kontakt dla mediów:

Karol Piszcz
TAILORS Group
tel.: 511 590 054
mail: kpiszcz@tailorsgroup.pl

Jakub Rutkowski
TAILORS Group
tel.: 603 334 068
mail: jrutkowski@tailorsgroup.pl